پنجمین ایثار ماندگار استان بوشهر در سال ۹۷ نجات‌بخش جان چند هم‌وطن شد

19 آبان 1397
پنجمین اهدا عضو استان بوشهر در سال جاری هم زمان با شب رحلت پیامبر مهربانی ها و شهادت امام حسن مجتبی (ع) با ایثار مادری مهربان نجات بخش جان چهار هم وطن نیازمند به پیوند عضو شد.

 مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براثر تصادف با موتورسیکلت و خونریزی شدید مغزی اشرف ملک‌زاده، بانوی 43 ساله ساکن بوشهر در بیمارستان سلمان فارسی تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار گرفت.
علیرضا باقری بابیان تشکر از اقدامات و تلاش‌های ویژه کادر درمانی بیمارستان سلمان فارسی بوشهر افزود: مرگ مغزی این مادر مهربان پس از انجام چندین مرحله آزمایش و معاینات پزشکی به تائید پزشکان معتمد وزارت بهداشت و پزشکی قانونی رسید.
باقری با اشاره به وصیت این مادر فداکار مبنی بر اهدا عضو در صورت مرگ مغزی بیان داشت: با اعلام رضایت خانواده ایثارگر این مادر مهربان هماهنگی‌های قانونی برای اهدا عضو وی صورت گرفت.
کبد و دو کلیه این مادر فداکار جان سه هم‌وطن نوجوان و جوان را از مرگ حتمی نجات داد
کارشناس پیوند واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: ایثار ماندگار زنده‌یاد اشرف ملک‌زاده با پیوند کبد به یک نوجوان ۱۶ ساله و پیوند دو کلیه به دو جوان ۲۲ و ۳۸ ساله موجب شد تا این سه هم‌وطن از مرگ حتمی نجات پیدا کنند.
پیام تقدیر ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از این اقدام خداپسندانه
منوچهر نعمتی افزود: جمعی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با حضور در مراسم ختم زنده‌یاد اشرف ملک‌زاده پیام تقدیر ویژه رییس دانشگاه را به خانواده ایثارگر وی ابلاغ کردند.


کلمات کلیدی:
تعداد بازدید:   ۳۵

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >