پیاده‌روی مسیر برازجان تا تهران با هدف ترویج فرهنگ اهدای عضو

27 تير 1397
آقای اسماعیل مسیح‌گل به عنوان سفیر اهدای عضو، در حرکتی نمادین و در راستای ترویج فرهنگ اهدای عضو، اقدام به پیمودن مسیر برازجان تا تهران به صورت پیاده کرد.

این ورزشکار روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا گفت: شعارش در این پیاده روی 'اهدای عضو، اهدای زندگی و احیای بخشش' است و به عنوان سفیر کتاب شهر برازجان حرکتش را آغاز کرده است.
وی هدفش از این برنامه را ترویج فرهنگ اهدای عضو و احیای زندگی هموطنان با این عمل خداپسندانه، در طول مسیر شهرها و روستاها عنوان کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تجلیل از حرکت این ورزشکار گفت: اهدای عضو، بخشش زندگی است و شهرستان دشتستان بالاترین آمار اهدای عضو را در استان بوشهر دارد.
ماریا خویش دوست افزود: این آمار نشان دهنده فرهنگ بالای بخشش و از خودگذشتگی مردم این منطقه است.
وی اضافه کرد: مردم این شهرستان پذیرفته اند که در صورت مرگ مغری اعضای بدنشان را اهدا کنند و این جای خوشحالی دارد.
خویش دوست اظهارداشت: مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اجرای برنامه خوب درمانی و بهداشتی سعی می کند آمار مرگ مغزی در این شهرستان را کاهش دهد ولی در صورت وقوع آن مردم این شهرستان دنبال این هستند که اعضای بدن را اهدا کنند.
ایرج زنده بودی مسئول سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از سال 1383تاکنون 47 مورد اهدای عضو در استان بوشهر انجام شده و بیش از 18 هزار نفر نیز تاکنون جهت کارت اهدا عضو ثبت نام کرده‌اند.
شهرستان دشتستان با مرکزیت شهر برازجان بیش از 250 هزار نفر جمعیت دارد و به دلیل استفاده بالای مردم و بویژه جوانان این منطقه از موتورسیکلت آمار حوادث این وسیله نقلیه بویژه مرگ مغزی در این شهرستان بالاست.تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >