اهداء عضو بیماران مرگ مغزی در استان بوشهر به ۴۷۰ بیمار زندگی دوباره بخشید

1 خرداد 1397
مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه از سال ۸۳ تا کنون ۴۱ مورد اهدا عضو در استان بوشهر به ثبت رسیده است گفت: اعضای اهدایی، به ۴۷۰ بیمار زندگی دوباره بخشیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علیرضا باقری در جمع خبرنگاران در بوشهر از  واگذاری اعضا 2 بیمار مغزی در بوشهر خبر داد و اظهار داشت: با رضایت خانواده دو مرگ مغزی در بوشهر و برازجان اعضای آنان به بیماران نیازمند اهداء شد.

وی از مرگ مغزی  نوجوان 17 ساله دشتستانی به سبب تصادف خبرداد و بیان کرد: با رضایت خانواده علی پرداخته 17 ساله شهرستان دشتستان که دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای بدنش در بیمارستان شهید گنجی برازجان برای پیوند به بیماران برداشت شد.

وی با بیان اینکه  دوکلیه، نسوج قلبی و کبد این نوجوان برای پیوند به شیراز انتقال یافت به مرگ مغزی ورزشکار 45 ساله بوشهری اشاره کرد و افزود:  با رضایت خانواده مرحوم کوروش ماهینی، ورزشکار 45 ساله بوشهری که به سبب سکته و خونریزی دچار مرگ مغزی شده بود، دو کلیه، کبد و نسوج قلبی وی در بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر برداشت شد و برای پیوند به شیراز انتقال یافت.

مسئول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهربا بیان اینکه فرهنگ اهداء عضو بیماران مرگ مغزی در استان ارتقاء یافته است گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه مورد اهدا عضو  مرگ مغزی در استان بوشهر ثبت شده است.

باقری با بیان اینکه از سال 83 تا کنون 41 مورد اهدا عضو در استان بوشهر به ثبت رسیده است تصریح کرد: اعضای اهدایی، به 470 بیمار زندگی دوباره بخشیده است. 

با بیان اینکه اعضای اهدایی هر کدام از بیماران مرگ مغزی، جان سه تا چهار نفر را نجات می‌دهد بیان کرد: در دو سال گذشته 30 تن از بیماران مرگ مغزی اعضای آنها اهداء شده که با پیوند به دیگر بیماران، جان دوباره این افراد بخشیده است.


کلمات کلیدی:
تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >